Flutter Solunum Fizyoterapi Ve Mukus Temizleme Cihazı - 5K MEDİKAL
Ürün Kategorileri
Tavsiye Ürünler

Maltepe Kiralık Hasta Karyolası

Flutter Solunum Fizyoterapi Ve Mukus Temizleme Cihazı

KOAH, KRONİK BRONŞİT, BRONŞEKTAZİ, AMFİZEM, KRONİK ASTIM ve KİSTİK FİBROZİSLİ HASTALARDA UYGULAYABİLECEĞİNİZ YARDIMCI BİR TEDAVİ
 
 Flutter ile solunum tedavisini öğrenmek çok kolaydır.
 Flutter tam olarak portabldır.
 Hastalar kendi tedavilerini ne zaman ve nerede isterlerse kendi başlarına uygulayabilirler.
 Hastalar vibrasyonların frekansını artırabilirler.
 Tedaviden şahsen sorumlu olmak tedaviye uyumu artırır.
Flutter, göğsünde doluluk, aşırı balgam hisseden hastalara, bu hastalığı düzeltmek için kullanımı kolay ve etkili bir çözüm getirmektedir.
 
Akciğerlerde biriken aşırı balgam sadece nefes almayı güçleştirmekle kalmaz, aynı zamanda enfeksiyon ve akciğer hasarına da yol açar. İstemli olarak zorlu ve aşırı öksürme, obstrüksiyonun azalması konusunda hastaya yardımcı olmakla beraber, hasta veya yakınları tarafından hoş karşılanan bir durum değildir.
 
Alışılagelmiş olarak fizyoterapi, bu konuda yardımına başvurulan yöntemlerden biridir ve Flutter, hastaların kendi solunum fizyoterapilerini yapabilecekleri yeni bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.
 
NASIL ETKİ EDER?
 
Flutter herhangi bir elektrik gücü veya pile ihtiyaç göstermeyen taşıması ve uygulaması kolay bir cihazdır. Evde veya işyerinde rahatlıkla kullanılabilir. Göğüsteki konjestiyonu azaltma gereksinimi duyulduğunda Flutter yanınızda, elinizin altındadır. Hastanın Flutter'in içine birkaç kez üflemesiyle, içindeki çelik topun titreşimi sağlanır. Çelik bir topa karşı nefes vermek ve bu işlem esnasında oluşan titreşimlerin akciğerlere yansımasıyla pozitif etkiler başlar. Bu titreşimler, hava yollarının bütün dallarını etkiler ve tıpkı bir elma ağacının sallanarak elmaların düşürülmesine benzer bir şekilde balgamın gevşemesini sağlar.
 
Bu oluşurken; çelik topun hareketine yol açan hava basıncındaki değişimler, nefes verme esnasında küçük hava yollarının açık kalmasını sağlar ve havanın akciğerlerden dışarı doğru çıkmasına yardımcı olur. Bu hareketin sonucunda, balgam daha önce yapışmış olduğu yerden koparak, hafif bir öksürükle bile dışarı atılabileceği büyük hava yollarına doğru hareket eder.
 
Flutter'in düzenli kullanımı, bugüne kadar birçok hastanın balgamlarını kolaylıkla temizlemelerini sağlamış ve aşırı balgam birikimi ile ortaya çıkan komplikasyonların azaltılması yönünde etkili bir çözüm ortaya koymuştur.
 
Flutter'in 5 ile 15 dakikalık seanslarla (günde 2-4 kez) düzenli kullanımı, en az diğer fizyoterapi teknikleri kadar etkilidir.
 
Hem çocuk, hem yetişkin her yaştaki hasta grubunun kullanım tekniğini öğrenmesi kolaydır. İhtiyaç duyulan her yerde, her zaman uygulama imkanı sağlar.

Ürünün Diğer Resimleri

İletişim

Telefon+90 266 244 68 55
Telefon+90 266 244 16 96
GSM+90 532 685 43 31
Faks+90 266 244 16 96
E-Mail5kmedikal@gmail.com
AdresAtatürk Mah Turgut Reis Cd No:28 Karesi / BALIKESİR

2019 © Copyright www.medikalim.net - Tüm hakları saklıdır. Hiçbir bilgi izin almaksızın kopyalanamaz ve herhangibir yerde kullanılamaz